Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Program "Szkolny Klub Sportowy"

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele WF

Lubelski Wojewódzki Szkolny Zwiazek Sportowy w Lublinie uprzejmie informuje, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na realizację w 2017 roku Programu "Szkolny Klub Sportowy". LW SZS planuje przystąpić do konkursu i złożyć wniosek na realizację wymienionego zadania na poziomie wojewódzkim. Do udziału w programie zapraszamy: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubelskiego. Szkoły, które chciałyby uczestniczyć w programie powinny przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zgłoszenie z danymi do kontaktu wg załączonej tabeli najpóźniej do 12 grudnia 2016 roku. (tabela - pobierz »)

Główne założenia programu:

1. Program będzie realizowany w 2017 r. w dwóch edycjach przez 35 tygodni.
2. Uczestnikami zadania mogą być wyłącznie uczniowie jednej szkoły podzieleni na grupy ćwiczebne.
3. Grupa ćwiczebna musi się składać z min. 15 uczestników.
4. W jednej szkole mogą powstać maksymalnie 2 grupy ćwiczebne.
5. Zajęcia sportowe muszą być prowadzone z częstotliwością 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika.
6. W przypadku utworzenia w jednej szkole więcej niż jednej grupy ćwiczebnej, przynajmniej jedna z nich powinna być dedykowana dziewczętom (muszą one stanowić ponad 50% uczestników danej grupy).
7. Zajęcia sportowe z jedną grupą może realizować jeden nauczyciel prowadzący zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.
8. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia sportowe w grupach ćwiczebnych w wysokości min. 40 zł za jedną jednostkę zajęć (60 minut).
9. Rekomenduje się, aby uczestnikami zajęć byli uczniowie nie biorący udziału w zajęciach prowadzonych w klubach sportowych.
11. Podmiot realizujący zadanie zobowiązuje się do zapewnienia obiektów sportowych oraz sprzętu sportowego niezbędnego do przeprowadzenia zajęć.

UWAGA:

Pełne założenia konkursu znajdują się na stronie MSiT lub tutaj »
Zainteresowani realizacją programu zobowiązani są do zapoznania się z zasadami programu.
Szkoły będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń do wypełnienia limitu przewidzianego dla naszego województwa.
Tabelę zgłoszenia wypełniają szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
W przypadku wygrania konkursu na operatora wojewódzkiego przez inną organizację, LW SZS przekaże zebrane dane wskazanemu operatorowi.
Czekamy na Państwa deklarację do udziału w programie: "Szkolny Klub Sportowy"