Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

KOMUNIKAT NR 4/17

Szanowni Państwo.

Otrzymaliśmy propozycję realizacji zadania -  zajęcia z elementami korektywy - "Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuję swoją postawę ciała prawidłowo". Powiatowe SZS zgłaszają jedną - dwie szkoły z każdego powiatu które powinny otrzymać takie wsparcie. Wstępnie przyznany limit naszego województwa - 28 nauczycieli. Zajęcia w ramach korektywy mogą prowadzić nauczyciele którzy posiadają dodatkowe kwalifikacje.

ZAŁOŻENIA PROGRAMU /pobierz/

WNIOSEK /pobierz/

Z ogłoszonego przez MSiT zestawienia wyników Konkursu wynika, że Szkolny Związek Sportowy na zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej z funduszu Zajęć Sportowych Uczniów, otrzymał dofinansowanie w wysokości 600 000 zł. co stanowi zaledwie około 23 % wnioskowanej kwoty/2 560 000/.Planowane dofinansowanie dla ok. 214 osób prowadzących zajęcia nauczycieli wf, tylko w niewielkim stopniu spełnia nasze zapotrzebowanie proponujemy przyznać środki na województwa, które nie realizują programu SKS lub otrzymały niewielkie limity osobowe na to zadanie.
Projekt polegałby na zorganizowaniu i przeprowadzeniu w ciągu 26 tygodni 52 jednostek/zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ok. 214 grupach (SP, Gimnazja), gdzie każda grupa będzie składała się z (12 - 15)  uczestników/osób. W  2017 roku systemem planujemy objąć  ok. 214 nauczycieli wychowania fizycznego, dla których w ramach programu przeznaczone zostaną środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki  w maksymalnej wysokości dofinansowania w  kwocie 40 zł(brutto) x 56 zajęć 45 minut w okresie 1 marca do 23 czerwca i  od 1 września - 30 listopada 2017 r.

Z poważaniem
Dariusz Abramuk
Sekretarz Generalny SZS