Dzisiaj jest: 25 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Informacja o współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełma
za rok szkolny 2011/2012.

Współzawodnictwem objęte są wszystkie  typy szkół z terenu miasta w kategorii dziewcząt i chłopców:

» 10 - Szkół Podstawowych,  które startowały w systemie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w 29 dyscyplinach sportowych
» 6 -  Szkół Gimnazjalnych, które startowały w systemie Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, w 28 dyscyplinach  sportowych,
» 10 - Szkół Ponadgimnazjalnych, które startowały w systemie Licealiady Młodzieży Szkolnej, w 22 dyscyplinach   sportowych.

Współzawodnictwo trwa cały rok szkolny począwszy od miesiąca września do połowy miesiąca czerwca danego roku.

Ogółem w zawodach Miejskich wystartowało około 14000 młodzieży (osobo starty).

Zawody odbywały się na obiektach szkolnych w  SP nr 5,  ZSO nr 1, 6, 7, 8,  I LO i  II LO oraz na obiektach MOSiR w Chełmie Stadion Miejski i Miejska Hala Sportowa.

Nasza młodzież uczestniczyła we wszystkich Zawodach Rejonowych organizowanych przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Lublinie oraz  awansowała do niektórych zawodów szczebla Wojewódzkiego w takich dyscyplinach sportowych jak:  indywidualne biegi przełajowe sztafetowe biegi przełajowe, lekka atletyka, szachy, badminton, sztafety pływackie , pływanie indywidualne, dwubój nowoczesny,  koszykówka, siatkówka, piłka nożna, i tenis stołowy indywidualny i drużynowy, wyciskanie sztangi leżąc.

Zorganizowaliśmy na na chełmskich obiektach sportowych  27 imprez szczebla Rejonowego (8 igrzyska, 11 gimnazjada i 8 licealiada) i 2 szczebla Wojewódzkiego.  ( 1 igrzyska i 1 licealiada)

Na wniosek ZMSZS  w Chełmie Zarząd Główny w Warszawie przyznał Honorowe Odznaki za Zasługi w Sporcie Szkolnym działaczom SZS: Tomasz Augustyniak, Piotr Kalisio, Zenon Król, Adam Leszczyński i Marek Sikora

Medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego Panu Wiesławowi Podgórskiemu - Dyrektor ZSO nr 7

Zbiorowy medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego następującym szkołom SP nr 4, SP nr 5 i ZSE i III LO w Chełmie,

Na uroczystości obecni byli Prezydent Agata Fisz, Wiceprezydent Stanisław Mościcki, Wicedyrektor Departamentu  Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Marek Sikora  Dyrektor Wydziału Oświaty UM Chełm Augustyn Okoński oraz wszyscy dyrektorzy szkół miasta Chełma. Gospodarzem 10 gali sportu szkolnego był ZSE i III LO w Chełmie - Dyrektor Edyta Chudoba

LISTA NAUCZYCIELI NAGRODZONYCH PRZEZ PREZYDENTA MIASTA CHEŁM
ZA WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA W DNIU 05.04.2013 r.
1. Czerpak Marta ZSO nr 1
2. Sabarański Witold ZSO nr 1
3. Gołębiowska Edyta SP nr 2
4. Augustyniak Tomasz ZSO nr 3
5. Grzywna Urszula ZSO nr 3
6. Miszczuk Wojciech SP nr 4
7. Szafiński Julian SP nr 4
8. Krasuń Robert SP nr 5
9. Worzanowski Andrzej SP nr 4
10. Rymowicz Edya SP nr 4
11. Janiak Andrzej ZSO nr 6
12. Ogrodnik Adam ZSO nr 6
13. Waluch-Marek Agnieszka ZSO nr 8
14. Czerniakiewicz Dorota ZSO nr 7
15. Wierzbicka Ewa ZSO nr 7
16. Król Zenon ZSO nr 8
17. Waleńciuk Dariusz ZSO nr 8
18. Turewicz Piotr ZSO nr 8
19. Raćkowicz Mariusz ZSO nr 8
20. Krzywina Szymon SP nr 10
21. Lewczuk Jolanta SP nr 11
22. Tarnowski Robert G nr 2
23. Sadowska Marta I LO
24. Chmielewska Emilia II LO
25. Kita Joanna IILO
26. Plizga Teresa III LO
27. Kogut Sebastian ZSE i III LO
28. Moliński Piotr ZSE i G
29. Matuszak Robert ZST
30. Półtorak Mariusz ZSZ nr 5
31. Sykuła Grzegorz IV LO
32. Kudełko Tadeusz ZSB
33. Szukało Bożena ZSG i H

W kategorii Szkól Podstawowych:
- SP nr 4 zajęła  III miejsce w mini siatkówce „3”i „4”chł. ,
- SP nr 4 - pływanie indywidualnie Andrzejewska Kamila  zajęła III miejsce 50m. styl dowolny op. Wojciech Miszczuk,
- SP nr 5  - „3” mini piłka siatkowa dz. II miejsce op. Edyta  Rymowicz, Jarosław Rafalski,
- SP nr 5 - Sztafeta 4x100 m   - II miejsce op. Agnieszka Kusiak
- SP nr 10 - Tenis stołowy indywidualny Celina Krzyżanowska III miejsce, drużynowo SP 10 zajęła IV miejsce op. Szymon Krzywina
- SP nr 7 Indywidualne biegi przełajowe  Daszuk Martyna  zajęła III miejsce op. Dorota Czerniakiewicz

W kategorii Gimnazjów:
- G nr 6  zdobyło II miejsce w badmintonie op. Agnieszka Radelczuk, 
- G nr 7  Gajosz Krystian w skoku wzwyż  I miejsce  op. Dorota Czerniakiewicz,
- G nr 8 zajęło III miejsce w sztafetach 4x100m 
- G nr 8 indywidualnie Kinga Okoń – II miejsce w biegu na 100 m op. Krystyna Tracichleb.

W kategorii Licealiada:
-
II LO w sztafetach 10x1000m dziewcząt zajęło II miejsce op. Teresa Plizga
- II LO w sztafetach szwedzkich dziewcząt  II miejsce op. Teresa Plizga

Jako powiat we współzawodnictwie wojewódzkim zajęliśmy 9  miejsce za rok szkolny 2011/2012.  (24 powiaty).
W kategorii Licealiada w punktacji powiatów zajęliśmy – 1 miejsce zdobyliśmy 793,5 pkt. za nami  Zamość 767 pkt. i dalej Biłgoraj, Biała Podlaska
W kategorii Gimnazjada – 12 miejsce, a w kategorii Igrzyska – 12  miejsce

Nasze szkoły  z powodzeniem startowały również w Międzynarodowych Biegach Ulicznych o Puchar Prezydenta Miasta Chełm  w XXII Biegach Niepodległości.  Zawody te były wliczane do punktacji współzawodnictwa sportowego szkół.