Dzisiaj jest: 20 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

VI edycja Energa Basket Cup 2014 - dziewczęta

Sześć najlepszych reprezentacji szkół podstawowych, wyłonionych spośród 216 drużyn z regionu biorących udział w turnieju Energa Basket Cup, rozegrało mecze o mistrzostwo województwa lubelskiego. Spotkanie odbyło się 17 marca w Chełmie na hali MOSIR. Najlepsza okazała się drużyna z SP nr 3 w Białej Podlaskiej, która będzie reprezentowała region w finale krajowym turnieju. Tuż za nią uplasowały się dziewczęta z SP nr 51 w Lublinie, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP nr 5 w Chełmie. MVP rozgrywek została Julia Tymoszuk ze zwycięskiej drużyny.

Faza I:

SP nr 5 Chełm - SP nr 3 Tomaszów Lubelski 19 : 14
SP nr 2 Opole Lub. - SP nr 2 Kraśnik 9 : 43
SP nr 3 Tomaszów Lub - SP nr 3 Biała Podlaska 11 : 28
SP nr 2 Kraśnik - SP nr 51 Lublin 17 : 19
SP nr 3 Biała Podlaska - SP nr 5 Chełm 27 : 8
SP nr 51 Lublin - SP nr 2 Opole Lub. 30 : 15

Faza Finałowa:

Mecz o III miejsce: SP nr 2 Kraśnik - SP nr 5 Chełm 24 : 26
Mecz o I miejsce:  SP nr 51 Lublin - SP nr 3 Biała Podlaska 23 : 24

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. SP nr 3 Biała Podlaska
2. SP nr 51 Lublin
3. SP nr 5 Chełm
4. SP nr 2 Kraśnik
5. SP nr 3 Tomaszów Lubelski
6. SP nr 2 Opole Lubelskie

Składy drużyn:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku
Zawodniczki: Weronika Wójcik, Klara Sobala, Julia Jach, Zuzanna Pomykalska, Roksana Banaszek, Oliwia Cieślik, Karolina Czech, Wiktoria Krowisz, Klara Kulpa, Zuzanna Mozgawa-Buzoń, Natalia Surdacka, Katarzyna Smoczyńska.
Trener: Beata Kołosińska

2. Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie
Zawodniczki: Alicja Czubaszek, Magda Czubaszek, Aleksandra Danilczuk, Hania Baran, Nikola Kardasz, Klaudia Trochonowicz, Klaudia Maszkiewicz, Basia Ośko, Paulina Denkiewicz, Maria Ćwiklińska, Natalia Rosińska, Julia Socha.
Trener: Katarzyna Goral

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Zawodniczki: Monika Skinder, Magdalena Kuśmierz, Patrycja Zbroniec, Gabriela Lipowska, Klaudia Lewko, Martyna Sielewicz, Weronika Szaluś, Patrycja Szczerba, Zuzanna Mandziuk, Patrycja Krawczyk, Julia Kuć, Gabriela Majdańska
Trener: Beata Kulczyńska

4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej
Zawodniczki: Diana Melańczuk, Alicja Ochrymiuk, Julia Romaniuk, Dominika Czarna, Klaudia Stefanicka, Natalia Tarasiuk, Julia Tymoszuk, Justyna Jarmoszewicz, Wiktoria Wdowiak, Patrycja Sucharzewska, Aleksandra Polak, Klaudia Głowacka.
Trener: Kinga Dylawerska-Wójtowicz

5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie
Zawodniczki: Katarzyna Kiwińska, Julia Młynarczyk, Julia Sapko, Karolina Szady, Patrycja Rafalska
Julia Gajewska , Wiktoria Raczyńska, Natalia Świstowska, Wenesa Dobosz, Wioletta Rul vel Sochacz, Martyna Chmielewska, Aleksandra Czyżyk.
Trener: Robert Krasuń

6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim
Zawodniczki: Edyta Frydecka, Adrianna Mroczkowwska, Gabriela Jurak, Weronika Kania, Agnieszka Salak, Natalia Witczak, Amelia Zagozdoń, Emilka Flont, Aneta Sochalska, Patrycja Micek, Justyna Dębicka, Patrycja Czarnecka, Julia Lankamer.
Trener: Wioletta Wrona