Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

eur dz s21

Drogi Nauczycielu,

jako Szkolny Związek Sportowy/ Ludowe Zespoły Sportowe, działamy na rzecz poprawy zdrowia i aktywności ruchowej dzieci i młodzieży szkolnej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że mogliśmy zostać partnerem międzynarodowego wydarzenia, które doskonale wpisuje się w naszą filozofię działania. To Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD), który w Polsce po raz siódmy organizowany jest przez fundację V4Sport.

Wydarzenie to, co roku odbywa się w ostatni piątek września, co oznacza, że 24.09.2021 roku wszystkie szkoły w Europie połączą się, aby solidarnie krzewić kulturę fizyczną i zdrowy styl życia wśród swoich uczniów. Miło nam również poinformować, że w tym roku partnerem wydarzenia została Akademia Krokieta i Lamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu.

Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Aby to zrobić:

1. Zarejestruj swoją szkołę lub wybraną klasę, uzupełniając formularz dostępny pod lin-kiem: https://forms.gle/Q5pGAjBbMyB1PaSE7, należy to zrobić najpóźniej do 20.09.2021 r.
2. Zorganizuj dowolną formę wydarzenia sportowo – ruchowego z udziałem uczniów w swo-ich szkołach (minimum 120 minut). Dla klas I-III Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online, który dzieciaki wykonują w klasach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.
3. Stwórz krótki raport zorganizowanej akcji – opisz ją w kilku zdaniach, załącz 5 zdjęć i wyślij na  adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Dlaczego warto wziąć udział:

• aby podnieść status wychowania fizycznego i sportu w swojej szkole,
• propagować zdrowy stylu życia wśród uczniów przez cały okres nauki
• oraz znaleźć nowe przestrzenie do ruchu w szkole - taki jest tegoroczny temat przewodni ESSD. Tworząc nowe przestrzenie do ruchu, możesz odegrać ważną rolę w poprawie zdrowia i samopoczucia uczniów. Sprawdź, czy przestrzenie w Twojej szkole, takie jak: korytarze, schody, dziedzińce szkolne i inne przyszkolne tereny plenerowe mogą zostać przearanżowane w taki sposób, aby stały się przestrzeniami RUCHU!

Organizatorzy przewidzieli również ciekawe nagrody, a wśród nich:

• bony zakupowe do sieci sklepów Decathlon dla nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze wydarzenia,
• szkolenie online dla nauczycieli „Jak wykorzystać elementy ćwiczeń relaksacyjnych na lekcjach w/f-u?”, za najlepszą relację z wydarzenia,
• oraz CERTYFIKAT uczestnictwa w wydarzeniu.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na facebook’u fundacji V4Sport: https://fb.me/e/1w9HsbOo9, ponieważ 15 września Fundacja V4Sport, zaplanowała live, w którym opowie więcej o tegorocznym wydarzeniu oraz o tym, czym jest idea Edukacji w Ruchu razem z Akademią Krokieta i Lamy. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu: 577 700 092.

Pozdrawiamy